Walentynki 2015

Walentynki w 2015 roku obchodzimy 14 lutego.

Nie wszystkie święta, jakie obchodzimy w Polsce, wywodzą się z naszej tradycji. Wiele z nich przywędrowało do nas z zachodu. Takim świętem są między innymi Walentynki.

Jest to coroczne święto zakochanych, obchodzone zawsze 14 lutego. Rosnącą popularność w naszym kraju Walentynki zdobyły w latach 90-tych XX wieku.
Nazwa święta wywodzi się od imienia Świętego Walentego, który jest patronem zakochanych, a którego wspomnienie liturgiczne w Kościele Katolickim, jest obchodzone również tego samego dnia.

Walentynki to świetna okazja do okazania sobie uczuć i przekazania miłych emocji. Zwyczajem praktykowanym w trakcie tego święta jest wysyłanie listów miłosnych lub kartek z wyznaniami, które potocznie nazywane są „Walentynkami”.
Bardzo często robi się to anonimowo, co jest doskonałą okazją dla wszystkich nieśmiałych osób, które boją się poinformować o swoim uczuciu w bezpośredniej rozmowie.

Coraz częściej wysyłaniu kartek towarzyszy również wręczanie miłych upominków związanych z tym świętem. Zakochani przekazują sobie maskotki, ozdobne poduszki, bukiety kwiatów.
Często również wybierają się na wspólną romantyczną kolację.

W wielu miastach w Dzień Zakochanych organizowane są koncerty i występy artystyczne, które dodatkowo umilają zakochanym czas.
Choć święto to ma stosunkowo krótką w naszym kraju tradycję, na dobre wpisało się już w nasz kalendarz świąt.
Jest to bowiem bardzo sympatyczne święto, które pozwala nam choć na chwilę zapomnieć o chłodzie i mroku zimowych dni i cieszyć się uczuciem i miłymi chwilami z ukochaną osobą.