Wakacje 2015

Wakacje w 2015 roku wypadają pomiędzy 26 czerwca a 1 września.

W Polsce uczniowie mają wolne nie tylko w święta. Jedną z najdłuższych przerw od nauki są letnie wakacje. Rozpoczynające się zawsze w ostatni piątek czerwca, kończą się dopiero uroczystym rozpoczęciem nowego roku szkolnego w dniu 1 Września. Daje to aż dwa miesiące słonecznej i ciepłej pogody, która idealna jest dla aktywnego wypoczynku.

Tak długie wakacje pozwalają dziecku w pełni odpocząć i zregenerować siły, niezbędne na kolejny rok nauki.
Podczas wakacji bardzo wielu rodziców wysyła swoje dzieci na obozy i kolonie. To doskonały pomysł, który nie tylko zajmuje czas dziecka, ale również niesie za sobą wiele korzyści, do których możemy zaliczyć między innymi trening samodzielności, naukę nowych, praktycznych umiejętności czy zawieranie nowych znajomości i przyjaźni.

Wakacje to dla dziecka idealny czas na kształtowanie pasji oraz poświęcanie się im. Warto więc wakacyjny czas wykorzystać na naukę nowych rzeczy takich jak rysunek, śpiew, żeglarstwo czy pływanie.

Nie będzie to dla dziecka obciążeniem, a ciekawą i potrzebną formą zagospodarowania wolnego czasu.

Wiele miejskich ośrodków kultury, rozumiejąc potrzeby dzieci, oraz zapracowanie dorosłych, w okresie wakacji tworzy specjalne zajęcia, na które maluchy mogą codziennie uczęszczać by w gronie rówieśników bawić się i rozwijać zainteresowania.

Warto również pamiętać o bezpieczeństwie. Wakacje bowiem to czas częstych wypadków i kontuzji. Uświadomienie dziecku ryzykownych zachowań daje nam gwarancję, że będzie ono bezpieczne i zdrowe.