Dzień Ziemi 2015

Dzień Ziemi w 2015 roku wypada 22 kwietnia.

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten promuje ekologię. Zachęca społeczeństwo do dbania o środowisko oraz uczy, że naszą planetę powinno się szanować. Święto to pokazuje również, że jeżeli nie będziemy troszczyli się o Ziemię, może skończyć się to katastrofą ekologiczną. Tak więc celem tego dnia jest utworzenie świadomości ekologicznej w umyśle każdego człowieka.

W Warszawie co roku z tej okazji odbywa się piknik rodzinny, który kończy obchody tego święta w Polsce. W czasie tego festynu rozdawane są sadzonki drzew, prowadzona jest zbiórka odpadów do przetworzenia. Zabawie tej towarzyszą również przemówienia osób zachęcających do ekologicznych postaw.

W wielu polskich szkołach Dzień Ziemi jest skrupulatnie obchodzony. W ciągu roku uczniowie zbierają różne odpady, które nadają się do recyklingu np. baterie, puszki, papier a 22 kwietnia wręczane są nagrody osobom, które zebrały najwięcej. Często również organizowane są różne apele, na których omawiane są sprawy ekologii. Niektóre szkoły w tym dniu organizują wyjścia z ulicę z workami, do których dzieci zbierają śmieci leżące na ulicy. W ten sposób już od dziecka budzi się w człowieku potrzebę dbania o środowisko.
Różne instytucje organizują konkursy związane z ekologią, które mają w dniu swoje rozwiązanie. Uczniowie przygotowują różnorodne prace mówiące dlaczego warto i dlaczego należy dbać o naszą planetę.
Dzień Ziemi jest bardzo ważnym dniem w roku, ponieważ przypomina nam o wartości naszej planety.

Najnowsze frazy:

  • dni ziemi wolsz
  • praca na dzień ziemi