Dzień Ojca 2015

Dzień Ojca w 2015 roku przypada 23 czerwca.

Aby uhonorować ojców, 23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Tego dnia dzieci składają swoim ojcom życzenia.

Aby pokazać, że dzieci cenią swoich ojców, w tym dniu, oprócz składania życzeń, dają im również różne prezenty lub laurki. Dzień ten jest doskonałą okazją dla dzieci, które już nie mieszkają w domu rodzinnym na odwiedziny swoich rodziców, aby osobiście życzyć swojemu tacie wszystkiego najlepszego. Sprzyja więc on zacieśnianiu więzów rodzinnych.

W szkołach w tym dniu ojciec jest tematem przewodnim. Dzieci rozmawiają ze swoimi nauczycielami na temat swoich ojców. Mówią dlaczego ich kochają, co ich tata dla nich robi lub, w jaki sposób spędzają razem czas. Często też w szkołach robią dzieci laurki, które wręczają swoim ojcom po powrocie do domu. Popularne są również różnego rodzaju przedstawienia, związane tematycznie z ojcem, na które zaproszeni są wszyscy rodzice.

Dorosłe dzieci w ten dzień mogą albo odwiedzić swojego ojca, albo zabrać go w jakieś miejsce. Bardzo często w tym dniu dzieci jedzą obiad ze swoimi rodzicami, wybierają się razem do kina lub w inne miejsce. Jeżeli dziecko, które nie mieszka w domu razem z rodzicami odwiedzi lub zadzwoni tego dnia, aby złożyć życzenia swojemu tacie, pokaże w ten sposób, że o nim pamięta. Pamięć ta ma bardzo duże znaczenie dla każdego ojca.

Dzień Ojca obchodzony jest tylko w kilku krajach. W wielu został on zastąpiony Dniem Mężczyzny. Jednak w Polsce są to dwa osobne święta. W ten sposób podkreśla się szczególną rolę ojca i jego wartość dla każdego dziecka.

Najnowsze frazy:

  • dzień ojca
  • Dzień ojca obchodzony w dniu