Dzień Mężczyzn 2015

Dzień Mężczyzn w 2015 roku obchodzimy 10 marca.

Dzień Mężczyzn to święto obchodzone 19 listopada przez Trynidad i Tobago oraz kraje, które przyjęły zaproszenie do świętowania, takie jak: Chiny, Ghana czy Holandia. Pierwszy raz obchodzono je 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago. Święto to jest popierane przez Organizacje Narodów Zjednoczonych – Ingeborg Breines, będąca ówczesną dyrektorką programu Kobiety i Kultura Pokoju ONZ, powiedziała o tym święcie, że to świetny pomysł dający pewną równowagę płci.

W Polsce nie obchodzi się Dnia Mężczyzn, jednak niektóre media próbują od kilku lat wprowadzić tradycję obchodów tego dnia. Proponują jednak inną datę niż 19 listopada, a mianowicie 10 marca, czyli dwa dni po święcie kobiet. W polskim kościele katolickim, właśnie tego dnia, do 1969 roku, obchodzono wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty, którzy odmówili odrzucenia wiary, przez zostali zamordowani.

W innych krajach święto to obchodzone jest w różnych dniach. W Rosji obchodzone jest 23 lutego, zamiast dawnego święta Armii Czerwonej. W Rumunii Dzień Mężczyzn jest obchodzony jeden dzień później po Dniu Kobiet, czyli 9 marca. W Brazylii święto jest obchodzone 15 lipca.

Co prawda święto to nie jest tak popularne jak Dzień Kobiet, czy inne “męskie” dni, takie jak Dzień Chłopaka czy też Dzień Ojca, jednak jest to idealna okazja do złożenia życzeń lub podarowania drobnego prezentu znajomym mężczyznom. Mężczyźni na pewno docenią gest i może postarają się bardziej dla piękniejszej płci w ciągu Dnia Kobiet. Dlatego warto pamiętać o swoim mężczyźnie w tym dniu.

Najnowsze frazy:

  • dzień mężczyzny
  • dzień mężczyzn
  • dzirn mezczyn
  • kiedy imieniny bogumiła