Dzień Dziecka 2015

Dzień Dziecka w 2015 roku przypada 1 czerwca.

1 czerwca dzieci na całym świecie świętują Międzynarodowy Dzień Dziecka. Obchodzony jest on od roku 1954, kiedy Zgromadzenie Ogólne ONZ go ustanowiło. Celem Dnia Dziecka jest upowszechnienie ideałów oraz założeń zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych, które dotyczą praw dziecka.

Z okazji Dnia Dziecka w szkołach uczniowie są zwolnieni z zajęć lekcyjnych. W zamian za to odbywają się często różne gry i zabawy. Popularny jest tzw. Dzień Sportu, który ma miejsce 1 czerwca. Uczniowie szkoły rywalizują pomiędzy sobą w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak przeciąganie liny, wyścig z jajkiem, piłka nożna lub wyścigi. Rozgrywki najczęściej są międzyklasowe. Dla klasy, która zdobędzie największą ilość punktów przewidziane są nagrody.

1 czerwca dzieci zazwyczaj dostają prezenty od swoich rodziców lub innych członków rodziny. W tym dniu często też rodzice pobłażają swoich pociechom i pozwalają na różne wybryki. Niektóre rodziny z okazji Dnia Dziecka wybierają się na wycieczki w ciekawe miejsca, gdzie ich dzieci chcieliby pojechać. Może to być np. park zabaw. Jednym z wymarzonych miejsc, do których można zabrać swoje dzieci jest Disneyland w Paryżu. 1 czerwca to również ważny dzień w tym miejscu i z okazji tego święta urządzane są tam na pewno różne gry, zabawy i konkursy specjalnie dla dzieci.

Dzieci bardzo lubią Dzień Dziecka i z niecierpliwością czekają na niego cały rok. Jest to dla nich okazja dostania prezentu. Nie muszą iść także do szkoły na prawdziwe lekcje tylko np. na urządzony przez szkołę Dzień Sportu.

Najnowsze frazy:

  • czy dzien dziecka jest wolny od szkoly
  • dzien dziecka kiedy przypada 2015
  • dzień dziecka koczury
  • dzień dziecka wolny od pracy?
  • swiateczne dni dzien kobiet dzien dziecka