Dzień Dziadka 2015

Dzień Dziadka w 2015 roku obchodzimy 22 stycznia.

21 stycznia to dobrze wszystkim znany Dzień Babci, natomiast 22 stycznia obchodzony jest Dzień Dziadka. Podobnie jak Dzień Babci został poświęcony ukochanym Babciom, tak Dzień Dziadka powstał, aby uhonorować dziadków.

W tym dniu wnuczęta dają swoim dziadkom różne prezenty, kwiaty, laurki oraz składają życzenia. Niejednokrotnie organizowane są spotkania rodzinne podczas, których mają miejsce wyżej wymienione zwyczaje. Bywa, że Dzień Dziadka łączony jest w danej rodzinie z Dniem Babci i 21 albo 22 stycznia obchodzone są oba te święta na raz.

Jeżeli chodzi o szkoły, to tematem przewodnim w tym dniu jest osoba dziadka. Dzieci proszone są o powiedzenie kilka słów o swoich dziadku np. jak ma na imię, gdzie mieszka, kim jest z zawodu, jakie ma hobby, jak spędza czas razem ze swoim wnukiem oraz dlaczego dziecko kocha swojego dziadka.
Święto to uczy również dzieci szacunku do swoich dziadków i pozwala o nich pamiętać. Z okazji Dnia Dziadka organizowane są często przedstawienia, na które zapraszani są dziadkowie. W niektórych przedszkolach zaprasza się dziadków na specjalny poczęstunek podczas, którego może mieć miejsce takie przedstawienie.

Dzień Dziadka jest również okazją do odwiedzin swoich dziadków przez starsze wnuczęta, które niejednokrotnie mieszkają w innym miejscu niż ich dziadkowie. Pozwala pokazać dziadkom, że ich wnukowie pamiętają o nich i troszczą się o nich. Daje również wspaniałą możliwość spotkania się w gronie rodzinnym i zacieśniania rodzinnych więzów. Tego dnia każdy dziadek ucieszy się ze złożonych życzeń i otrzymanego prezentu.

Najnowsze frazy:

  • dzień dziadka 2015