Dzień Chłopaka 2015

Dzień Chłopaka w 2015 roku obchodzimy 30 września.

Dzień Chłopaka jest polskim świętem obchodzonym 30 września przez nastolatków i mężczyzn. W tym dniu kobiety składają życzenia oraz dają drobne prezenty chłopakom i mężczyznom, których znają. Dzień ten jest obchodzony w innych krajach, jednak z innymi datami. Na przykład w Norwegii wypada on 7 października, a 23 lutego jest obchodzony w Rosji, razem z dniem mężczyzn.

Dzień Chłopaka w Polsce jest bardziej popularnym świętem niż Dzień Mężczyzn. Z roku na rok coraz więcej kobiet składa swoim znajomym życzenia w dniu tego święta. Dzień ten zdobywa popularność, głównie dzięki portalom i mediom społecznościowym. To one rozpropagowały to święto a obecnie podtrzymują ten dobry zwyczaj każdego roku. Warty zaznaczenia jest fakt, że Dzień Chłopaka nie jest oficjalnym świętem, jest bardziej nieoficjalną tradycją, o bliżej nieznanej genezie.

Krajem w którym najdłużej obchodzony jest Dzień Chłopca jest Japonia. Przed drugą wojną światową obchodzono święto Tango no Sekku. Podczas obchodów tego dnia, rodziny cieszyły się z postępów w nauce swojego męskiego potomstwa. Po drugiej wojnie światowej, przemianowano to święto na Dzień Dziecka, współcześnie japońskie Kodomo no Hi jest więc świętem wszystkich dzieci. Jednak nie można łączyć japońskiego Dnia Chłopca z polskim, gdyż w Japonii święto to było obchodzone przez rodziców, a w Polsce obchodzone jest przez nastolatków.

Dzień Chłopaka najczęściej obchodzony jest w szkołach, tego dnia damska część klasy przygotowuje drobne podarunki, piecze ciasta i układa zabawne wierszyki, mające na celu rozbawić męską część klasy.

Najnowsze frazy:

  • dzień chłopaka
  • dzień chłopaka 2015