Dzień Babci 2015

Dzień Babci w 2015 roku przypada 21 stycznia.

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci. Celem tego święta jest uhonorowanie każdej babci. W tym dni wnuczęta odwiedzają swoje babcie, aby złożyć im życzenia. Jest to więc wspaniała okazja na spotkania rodzinne i zacieśnienie więzi. Oprócz tego babcie są obdarowywane różnymi prezentami. Wiele z nich otrzymuje laurki, kwiaty, czekoladki lub inne podarunki.

W szkołach podstawowych i przedszkolach, często organizowane są przedstawienia przygotowane specjalnie dla babć. Tematem przewodnim takiego występu jest oczywiście babcia i jej znaczenie. Również podczas lekcji dzieci niejednokrotnie proszone są o powiedzenie kilku słów na temat swoich babć. Dzieci mówią wtedy dlaczego babcia jest dla nich ważna, za co ją kochają, jak często ją widują oraz jak spędzają wspólny czas.

Dzień ten ma szczególnie znaczenie dla każdej babci. Daje jej możliwość zobaczenia i porozmawiania z wnukami, a często też z ich rodzicami, szczególnie jeżeli wnuczęta są niepełnoletnie. Babcie to w większości osoby w podeszłym wieku, więc taki dzień jest dla nich pokrzepieniem, ponieważ pokazuje im, że wciąż są w pamięci wnucząt i te o nie się troszczą.

Każdy wnuczek powinien mieć datę 21 stycznia zapisaną w pamięci. Dzięki temu, kiedy ten dzień nastanie, będzie mógł udać się do swojej babci i złożyć jej życzenia. Dobrym pomysłem będzie również danie prezentu, nie liczy się jakiego, ważne aby był prosto z serca. Swoimi odwiedzinami pokrzepi babcię i miło spędzi z nią czas. Krótko mówiąc ten dzień daje możliwość odwiedzenia babci.