Boże Narodzenie 2015

Boże Narodzenie w 2015 roku obchodzimy 25 grudnia.

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najhuczniej obchodzonych w Polsce świąt. Bogata oprawa i liczne, od pokoleń kultywowane tradycje sprawiają, że święta te mają niezwykły klimat.

Boże Narodzenie to święto obchodzone dla upamiętnienia narodzin Jezusa Chrystusa. Choć data jego urodzin nie jest zapisana w Ewangeliach, Hipolit Rzymski w 204 roku n.e. w komentarzu do Księgi Daniela wskazywał na tą datę.
Boże Narodzenie rozpoczyna się 25 grudnia. Jednakże w wielu krajach, w tym również w Polsce, obchodzona jest już Wigilia tego wydarzenia.

W Polsce obchody tych wspaniałych, zimowych świąt, rozpoczynają się zawsze uroczystą kolacją, serwowaną właśnie 24 grudnia. Tradycja nakazuje, by zasiąść do niej po zauważeniu pierwszej gwiazdy na zimowym, mrocznym niebie.

Święta Bożego Narodzenia to liczne tradycje, które mimo upływu lat nie ulegają zapomnieniu. W naszym kraju jest to wspomniana wcześniej wigilijna kolacja, wspólne dzielenie się opłatkiem (kiedy to domownicy składają sobie życzenia), dekorowanie choinki, wręczanie podarunków, uczestnictwo w nocnej mszy świętej, zwanej pasterką, czy też pozostawianie jednego wolnego nakrycia dla zbłąkanego wędrowca.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu Polaków czas, który spędzają z rodziną. Smakowite potrawy, których według tradycji na świątecznym stole powinno znaleźć się dwanaście, kolędy oraz podniosła atmosfera sprawiają, że Boże Narodzenie jest uwielbianym przez naszych krajan świętem. To wspaniała okazja do bycia razem, oraz moc tradycji przekazywana z pokolenia na pokolenie.